19 sierpnia 2017

Gra Starszoharcerska

Druhny i druhowie!

Przypominamy o grze z okazji 50 rocznicy zdobycia imienia Szarych Szeregów przez nasz hufiec. Odbędzie się ona 23 września 2017r. Dla was zadanie jest szczególne: podczas gry nagracie przygotowaną wcześniej trasę życia wybranego przez was bohatera. Później z waszych nagrań audio będą korzystać osoby, które będą chciały wybrać się na spacer śladami danego bohatera.

Na grę zgłaszajcie się zastępami.

Zadanie przedrajdowe: zgromadźcie informacje na temat wybranego bohatera – to, gdzie mieszkał, którędy chodził do pracy, przy jakich budynkach funkcjonował, gdzie się uczył, gdzie pomagał, itd. Waszym bohaterem może być członek Szarych Szeregów, lub instruktor hufca, który działał na Mokotowie w czasach, gdy hufiec zdobywał swoje imię. Wybierzcie bohatera, który imponuje wam swoją postawą, czynami, a także realizacją Prawa Harcerskiego w swoim życiu.

Przygotowane wiadomości prześlijcie nam wraz ze zgłoszeniem do 15 września 2017r.

W dniu gry dostaniecie od nas sprzęt audio, na którym przez całą grę będzie przygotowywać ścieżkę dla innych: trzeba będzie dokładnie opisać miejsce, z którego ruszacie, w którą stronę idziecie, co mijacie, itd., itp. Postarajcie się, by wasz opis jak najlepiej przedstawił postać waszego bohatera, jego życie, czyny i postawy. Im ciekawiej to zrobicie, tym lepiej! Czekamy na wasze zgłoszenia.

Zapisy: